TƏBRİK EDİRİK!.. Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin İctimai birliklər və dini qurumlar komitəsinin sədri Fazil Mustafa dəyərli ziyalımız, tanınmış alim, istedadlı yazıçı və təcrübəli jurnalist, Azərbaycan Texniki Universitetində “Ziya” qəzetinin, həmçinin “ZiM.Az”, "Ziya.İnfo.Az" və
Müşfiq Borçalının doğum gününə Bir təbrik yazmışam sənin adına, Ad günün mübarək dəyərli insan. Arada bu sətri sal bir yadına, Ad günün mübarək dəyərli insan. Neçə bahar gördün, neçə qış gördün, Qəlbində çağlayan sel, yağış gördün, Gözəl övlad oldun, hey alqış gördün, Ad günün mübarək dəyərli
2024-cü il dekabrın 14-də “Ozan Dünyası” Aşıq Yaradıcılığının Təbliği ictimai birliyinin təşkilatçılığı ilə "Borçalı Cəmiyyəti" İctimai Birliyin ofisində şair Təbriz İmanın yeni nəşr olunmuş “Sabahın vicdanı” adlı kitabın təqdimatına və anadan olmasının 50 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbir
TƏBRİK EDİRİK!.. Elmira Məmiş qızı Məmmədova 1967 ci il dekabırın 9-da Laçın şəhərində anadan olub. Yuxarı Laçın qəsəbəsində böyüyüb. 1975-ci ildə 1 ci sinifə daxil olub. 1985-ci ildə Laçın şəhərindəki 2 nömrəli tam orta məktəbini bitirib. 1989-cu ildə Şuşa şəhərində, Şuşa Dövlət Pedaqoji
Ömrü boyu yol gedirık. Yolun uğurlu olması iki amillə bağlıdır. Qarşına qoyduğun məqsəd, kiminlə, yaxud kimlərə gedəcəksən bu yolu. İlk növbədə səni başa düsən, düz yola istiqamətləndirən, daim sənə dəstək olan İnsanlarla istənilən yolu rahat getmək, uğur əldə etmək mümkündü. Hər kəsin yolunu
Miladdan öncə səhralıq ərazidən, aclıq və səfalətin hökm etdiyi məkandan başlayan "Böyük Yalan”ın son dayanacağı nədən Qafqaz, məhz Azərbaycan oldu?Dövrünün "İŞİD”-i olaraq həmin məkanda yaradılankaloniya sisteminə əsaslanan icma, sonradan isə məkana və zamana görə həm də xalq kimi təqdim olunan
TƏBRİK EDİRİK!.. “Ziya” İnformasiya Mərkəzinin və ZiM.Az saytının təsisçisi və baş redaktoru, tanınmış jurnalist, ədəbiyyatşünas alim, istedadlı yazıçı, zəhmətkeş tədqiqatçı, prinsipial tənqidçi, 1997-ci ildən Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin, 1998-ci ildən Azərbaycan Jurnalistlər Birliyinin üzvü,
DƏYANƏT OSMANLI (1965) 1965-ci ildə qədim türk yurdu Borçalıda - Bolnisi rayonunun Saraclı kəndində anadan olub. 1991-ci ildə Bakı Dövlət Universitetinin jurnalistika fakültəsini bitirib.1992-2006-çı illərdə “Azərbaycan” qəzetində reportyor olaraq çalışmışdır. İlk şeirləri 1989-cu ildə “Ədəbiyyat
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) Əsas binasının önündəki Elmlər Akademiyası parkında III Türk Dünyası Ədəbiyyat və Kitab Festivalı (III LitBookFest) keçirilib. Festival Beynəlxalq Türk Müəllifləri Birliyinin (BTMB) təşkilatçılığı, Mədəniyyət Nazirliyi, Azərbaycan Yazıçılar Birliyi,
Belə getsə Bu dünyanın sonu hələ uzaqdı, Geriyə də qayıtmağa yolum yox. Bu illərin üzərindən uçmağa, Ürəyim yox, qanadım yox, qolum yox. Küləkləri mehdi, şehdi, sazaqdı, Düşub eldən, obalardan dərbədər. Bu dünyanın sonu hələ uzaqdı Əvvəli də yaxın deyil o qədər. Yol gəzirəm külək olub əsməyə,
TƏBRİK EDİRİK!.. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Sərəncamı ilə Elmin Məmmədov Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini təyin olunub. Elmin Fikrət oğlu Məmmədov - 1987-ci ildə anadan olub. O, 2005-2009-cu illərdə Bakı Dövlət Universitetində hüquqşünaslıq ixtisası üzrə
TƏBRİK EDİRİK!.. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Sərəncamı ilə Şahin Babayev Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini təyin olunub. Şahin Tofiq oğlu Babayev 1988-ci ildə anadan olub. O, 2006-2010-cu illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində İqtisadiyyatın
Səadət NUR (Səadət NOVRUZQIZI) qədim Borçalı mahalının Başkeçid rayonundakı Şindilər kəndində anadan olub. Uzun müddət texniki peşə məktəbində çalışıb. Hazırda Bakıda yaşayıb-yaradır. "Məni şeirimdən soruş" və "Payız çiçəyi" adlı iki kitab müəllifidir. ma¬halının uca dağlar qoy¬nun¬da yer¬¬lə¬şən
Müdafiə nazirinin müavini – baş direktor Aqil Qurbanova daha bir vəzifə verilib. O, “Azərsilah”ın Müşahidə Şurasının sədri təyin edilib. Müdafiə Sənayesi Nazirliyindən verilən xəbərə görə, martın 18-də “Azərsilah” Müdafiə Sənayesi Holdinqi” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin Müşahidə Şurasının ilk iclası
TƏBRİK EDİRİK!.. Əziz həmvətənlər! Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 02 fevral 2024-cü il tarixli Sərəncamı ilə təltif edildiyim “Heydər Əliyevin 100 illiyi (1923-2023)” yubiley medalı bugün Milli Məclisdə mənə təqdim edildi. Ulu Öndərimizin adını daşıyan bu yüksək
Əziz və dəyərli dostlar!.. Sizin hamınızı qarşıdan gələn müqəddəs bayramlarımızdan olan Novruz Bayramı münasibətilə ürəkdən təbrik edirəm!.. Sizlərin hər birinizə uzun ömür, möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, ailə səadəti, firavan həyat, bol ruzu, gözəl qismət və yeni-yeni uğurlar arzulayırıq!...
Bu gün - dəyərli ziyalımız, tanınmış iqtisadçı-alim, UNEC-in Fəxri professoru, çox hörmətli Əli Vəli oğlu Hacıyevin 75 yaşı tamam olur. Dəyərli eloğlumuzu yubileyi münasibəti ilə ürəkdən təbrik edir, ona uzun ömür, möhkəm cansağlığı, şəxsi həyatında və elmi-pedaqoji fəaliyyətində yeni-yeni uğurlar
TƏBRİK EDİRİK! Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun “Müstəqillik dövrü Azərbaycan ədəbiyyatı” şöbəsinin baş elmi işçisi, filologiya elmləri doktoru, AMEA-nın professoru, Rusiya Təbiət Elmləri Akademiyasının həqiqi üzvü Salidə Şəmməd qızı Şərifova