“ZƏFƏR SƏDASI”nın İMZA GÜNÜ keçirilib
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) Əsas binasının önündəki Elmlər Akademiyası parkında III Türk Dünyası Ədəbiyyat və Kitab Festivalı (III LitBookFest) keçirilib. Festival Beynəlxalq Türk Müəllifləri Birliyinin (BTMB) təşkilatçılığı, Mədəniyyət Nazirliyi, Azərbaycan Yazıçılar Birliyi,
Yunis NOVRUZ: "Bu dünyanın sonu hələ uzaqdı..."
Yunis NOVRUZ:
Belə getsə Bu dünyanın sonu hələ uzaqdı, Geriyə də qayıtmağa yolum yox. Bu illərin üzərindən uçmağa, Ürəyim yox, qanadım yox, qolum yox. Küləkləri mehdi, şehdi, sazaqdı, Düşub eldən, obalardan dərbədər. Bu dünyanın sonu hələ uzaqdı Əvvəli də yaxın deyil o qədər. Yol gəzirəm külək olub əsməyə,
Ad Gününüz Mübarək, hörmətli Səadət xanım!..
Səadət NUR (Səadət NOVRUZQIZI) qədim Borçalı mahalının Başkeçid rayonundakı Şindilər kəndində anadan olub. Uzun müddət texniki peşə məktəbində çalışıb. Hazırda Bakıda yaşayıb-yaradır. "Məni şeirimdən soruş" və "Payız çiçəyi" adlı iki kitab müəllifidir. ma¬halının uca dağlar qoy¬nun¬da yer¬¬lə¬şən
Soydaşımız Aqil Qurbanov Müşahidə Şurasının sədri təyin edildi
Müdafiə nazirinin müavini – baş direktor Aqil Qurbanova daha bir vəzifə verilib. O, “Azərsilah”ın Müşahidə Şurasının sədri təyin edilib. Müdafiə Sənayesi Nazirliyindən verilən xəbərə görə, martın 18-də “Azərsilah” Müdafiə Sənayesi Holdinqi” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin Müşahidə Şurasının ilk iclası
NOVRUZ BAYRAMINIZ MÜBARƏK!..