Həsənov Niyazi Əlikram oğlu 1983-cü ildə D. Buniəd-zadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı institutunun (indiki, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti,(UNEC)) “Mühasibat uçotu” fakültəsini bitirmiş və ona “İqtisadçı” ixtisası verilmişdir. 1976-cı ildə Şirvan şəhərində 8 saylı Səyyar
Bu gün - dəyərli ziyalımız, tanınmış iqtisadçı-alim, UNEC-in Fəxri professoru, çox hörmətli Əli Vəli oğlu Hacıyevin 75 yaşı tamam olur. Dəyərli eloğlumuzu yubileyi münasibəti ilə ürəkdən təbrik edir, ona uzun ömür, möhkəm cansağlığı, şəxsi həyatında və elmi-pedaqoji fəaliyyətində yeni-yeni uğurlar
Azərbaycan xalqı qədim və zəngin dövlətçilik tarixinə malikdir. Baxmayaraq ki, qədim və təbii sərvətlərlə zəngin olan ölkəmiz zaman-zaman işğallara məruz qalıb, torpaqları talan edilib, cəsur sərkərdələrinin, vətənpərvər oğullarının, görkəmli ziyalılarının gücü, fəaliyyəti sayəsində öz qüdrətini
31 октября 2023 года Видади Алиеву исполнилось бы 84 года. Видади Алиев, основатель школы органических полупроводников в Азербайджане, был широко известен своими работами как в Советском Союзе, так и за рубежом. Его труды придали импульс созданию новых приборов. Видади Юсиф оглу Алиев родился 31
Azərbaycan Texnologiya Universitetinin (ATU) əməkdaşları üçün iftar süfrəsi açılıb. Universitetin rektoru vəzifəsini icra edən dos. Yaşar Ömərov kollektivi qarşıdan gələn Ramazan bayramı münasibətilə təbrik edərək duaların qəbul olmasını diləyib, xalqımıza firavanlıq, dünyaya sülh və əmin-amanlıq
Azərbaycan Texnologiya Universitetində “Heydər Əliyev və Azərbaycançılıq məfkurəsi” mövzusunda dəyirmi masa təşkil olunub. Universitetdən ZiM.Az-a verilən məlumata görə, tədbirdə əvvəlcə Dövlət Himni səsləndirilib, Ulu Öndər Heydər Əliyevin və şəhidlərin xatirəsi yad edilib. Universitetin rektoru
Azərbaycançılıq məfkurəsinin parlaq daşıyıcısı kimi Heydər Əliyev fenomeni öz müdrik siyasəti, dönməz əqidəsi və tarixi uzaqgörənliyi sayəsində milli dövlətçilik ideyalarının gerçəkləşdirilməsinə, müasir, qüdrətli Azərbaycan dövlətinin qurulmasına və xalqımızın müstəqillik arzusuna çatmasına nail
Professor Asif Hacıyevin Rusiyada yeni dərs vəsaitləri dərc edilib Azərbaycan Universitetinin professoru Asif Hacıyevin Rusiya Federasiyasının ali təhsil müəssisələrinin tələbələri üçün yeni dərs vəsaitləri dərc olunub. Filologiya ixtisası üzrə təhsil alan bakalavr və magistrantlar üçün nəzərdə
Əziz və çox dəyərli Azərbaycan əsgəri!!! Canımıza can, ruhumuza ruh qatan müzəffər Azərbaycan ordusu!!! Keçmişimizi yaşadan, bu günumüzə qol-qanad verən, gələcəyimizə mayak tutan şanlı igidlərimiz!!! Qanları ilə tarix yazan, tariximizi yaşadan, şəhadətləri ilə müstəqilliyimizi qoruyan,
Beynəlxalq əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi və dünya universitetləri ilə əlaqələrin genişləndirilməsi vasitəsilə universitetin beynəlmiləlləşdirilməsi strategiyasına uyğun olaraq, Azərbaycan Texnologiya Universiteti (UTECA) Koreya Respublikasının Honam Universiteti ilə əməkdaşlıq haqqında anlaşma
2021-ci ilin 26 avqust tarixində Azərbaycan Texnologiya Universitetində ABŞ-ın Beynəlxalq Əməkdaşlıq Agentliyinin (USAID) USAID/Azerbaijan üzrə nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib. Universitetin rektor vəzifəsini icra edən dosent Yaşar Ömərov USAİD-in nümayəndə heyətini qəbul edərək həmin
Azərbaycan Texnologiya Universitetində (UTECA) Asiya İnkişaf Bankının maliyyələşdirdiyi “Yerli Texnoloji Startapların İnkişafının Təşviqi” layihəsi çərçivəsində növbəti görüş baş tutub. Görüşdə UTECA-nın rektor əvəzi Yaşar Ömərov, Asiya İnkişaf Bankından layihənin rəhbəri Səbinə Cəfərova,
Psixoloqlar insan fəaliyyətinin motivləşməsi sahəsini öyrənərək və təhlil edərək motivlərin təsnifini vermişlər. Özünün xarakterinə və fəaliyyət prosesində oynadığı rola görə motivlərin aşağıdakı növlərini qeyd etmək olar: 1. Situativ və geniş motivlər; 2. fəaliyyətin nəticəsinə yönələn və onun
Azərbaycan Universitetinin professoru Asif Hacıyevin M. V. Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin (МГУ) Asiya və Afrika Ölkələri İnstitutunun keçirdiyi ənənəvi “Dmitriyev oxuları” XXVII Beynəlxalq konfransına təqdim etdiyi “Ahıska türklərinin sürgün folklorunun folklor-ədəbiyyat sinkretizmi
DİQQƏT, DİQQƏT!.. Salam, Dostlar Mən 6 ilə yaxındır ki ,online İngilis dili dərsləri tədris edirəm və kifayət qədər yüksək nəticələrim var .Bildiyiniz kimi hazırdakı mövcüd vəziyyətlə əladar olaraq evdə vaxtımız çox olur .Vaxt darlığı ilə online tələbələri müəyyən limit ilə qəbul edə bilirdim
Dövlət Gömrük Komitəsinin Akademiyasının rəisinin müvafiq göstərişi ilə tələbələrlə onlayn görüş keçirilib. Görüşdə onlayn təhsil prosesinin gedişatı müzakirə edilib. Monitorinq və qiymətləndirmə şöbəsinin rəisi Araz Aslanlı tələbələrə onlayn təhsil prosesindən Akademiya rəhbərliyinin gözləntiləri
Qərbi Kaspi Universitetində “Veb tədrisin keyfiyyətinin yüksəldilməsi üsulları” adlı veb konfrans keçirilib. ZiM.az xəbər verir ki, Qərbi Kaspi Universitetinin Qəyyumlar Şurasının sədri, professor Hüseyn Bağırov iştirakçıları salamlayaraq, koronavirus pandemiyasının bütün sahələrdə yeni çağırışlar
Gürcüstan Texniki Universitetinin Hüquq və beynəlxalq münasibətlər fakültəsinin professoru: - Qərbi Kaspi Universitetinin keçirdiyi onlayn konfrans olduqca əhəmiyyətli idi "Aprelin 10-da Qərbi Kaspi Universitetində təşkil olunan və mənim də qatıldığım “Veb tədrisin keyfiyyətinin yüksəldilməsi
Azərbaycan Texniki Universitetinin (AzTU) rektoru Vilayət Vəliyev Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) tədris olunan distant dərslərin təşkili prosesi ilə tanış olub. Məqsəd hər iki universitet arasında distant və onlayn təhsillə bağlı təcrübə mübadiləsinin aparılmasıdır. “UNEC