TƏBRİK EDİRİK!.. Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin İctimai birliklər və dini qurumlar komitəsinin sədri Fazil Mustafa dəyərli ziyalımız, tanınmış alim, istedadlı yazıçı və təcrübəli jurnalist, Azərbaycan Texniki Universitetində “Ziya” qəzetinin, həmçinin “ZiM.Az”, "Ziya.İnfo.Az" və
TƏBRİK EDİRİK!.. Əziz həmvətənlər! Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 02 fevral 2024-cü il tarixli Sərəncamı ilə təltif edildiyim “Heydər Əliyevin 100 illiyi (1923-2023)” yubiley medalı bugün Milli Məclisdə mənə təqdim edildi. Ulu Öndərimizin adını daşıyan bu yüksək
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev tərəfindən Xankəndi şəhərində Novruz tonqalının alovlandırılması tarixi hadisədir. Bunu ZiM.Az-a açıqlamasında Milli Məclisin deputatı Fatma Yıldırım deyib. Deputat bildirib ki, bu hadisə böyük mənəvi və siyasi əhəmiyyət kəsb edir: “Çünki 30 ildən çox idi ki,
“Dövlətimizin xarici siyasətində qonşu ölkələrlə əlaqələrin gücləndirilməsi çox mühüm yer tutur. Respublikamız regionda əməkdaşlığın möhkəmlənməsinə böyük səylər göstərir. Bu ardıcıl və məqsədyönlü siyasətin məntiqi nəticəsidir ki, hazırda Azərbaycan Ermənistan istisna olmaqla, bütün region
Azərbaycanla Qazaxıstan dost və qardaş ölkələrdir. Qazaxıstan Prezidenti Kasım-Jomart Tokayevin ölkəmizə rəsmi səfəri və Prezidentimiz cənab İlham Əliyevlə görüşü münasibətlərimizin yüksələn xətlə inkişaf etdiyinin göstəricisidir. Martın 11-də dövlət başçılarının iştirakı ilə Azərbaycan-Qazaxıstan
“Dövlət müstəqilliyimizin bərpasından sonra Azərbaycan qadını milli dövlət quruculuğu prosesinin fəal iştirakçısına çevrilib, ölkəmizin sosial-iqtisadi və mədəni potensialının artırılması üçün dəyərli töhfələr verib. Azərbaycan qadını tarix boyu müqəddəs ana şərəfini uca tutaraq öz mübarizliyi ilə
7 iyul 2021-ci il tarixində MDB PAA iştirakçısı olan dövlətlərdə Demokratiyanın, parlamentarizmin inkişafının və vətəndaşların seçki hüquqlarına riayət olunmasının monitorinqi beynəlxalq institutunun (MDB PAA DİMBİ) Bakı filialı ilə AMEA Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu arasında qarşılıqlı
Avqustun 17-də Təhsil naziri Emin Əmrullayev və Milli Məclisin Elm və Təhsil Komitəsində təmsil olunan millət vəkillərinin iştirakı ilə videokonfrans keçirilib. Konransı açıq elan edən Təhsil naziri Emin Əmrullayev bu görüşün təşkilində iştirak edən millət vəkillərinə komitə sədri Bəxtiyar Əliyev
MDB PAA DİMBİ Bakı filialı 14 may 2020-ci il tarixində Bakı şəhərində “Demokratik islahatların həyata keçirilməsində dövlət və ictimai institutların rolu ” mövzusunda videokonfrans keçirmişdir. Videokonfransda Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin deputatları Pərvin Kərimzadə, Ülviyyə Ağayeva,
Əflatun Amaşovun bu gün Milli Məclisin plenar iclasında “Azərbaycan Respublikasının Vergi Məcəlləsində dəyişiklik edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanun layihəsi ilə bağlı çıxışı: "Artıq üçüncü gündür ki, biz ölkəmiz üçün çox vacib məsələləri müzakirə edirik. İndiki məsələ də çox
AZƏRBAYCAN MƏTBUAT ŞURASININ SƏDRİ, MİLLƏT VƏKİLİ, ƏFLATUN AMAŞOVun Milli Məclisin payız sessiyasının qanunvericilik planının müzakirəsindəki çıxışı: "Hər birinizi payız sessiyasının başlanması münasibətilə təbrik edirəm. İnanıram ki, bu sessiyamız da əvvəlkilər kimi məhsuldar keçəcək. Hər
Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinin deputatı, Mətbuat Şurasının sədri Əflatun Amaşov Saatlıda seçicilərin bir qrupunu qəbul edib. Qəbulda 20-dən artıq vətəndaşın müraciəti qeydə alınıb. Müraciətlər əsasən pensiya və əlillik təyinatındakı məsələlər barədə olub. Bundan başqa vətəndaşlar
Azərbaycan Mətbuat Şurasının sədri, Millət vəkili Əflatun AMAŞOV: Keşikçidağ məbədində gürcülərlə Azərbaycan sərhədçiləri arasında baş vermiş insident böyük narahatlıq doğurmaqdadır. Əminəm ki, Gürcüstan rəhbərliyi məsələni çox ciddi araşdıracaq, günahkarlar qanun qarşısında cavab verəcəklər. Elə
“Keşikçidağ” abidəsi tarix boyu Azərbaycanın ərazisi olub. Bu istər Çar Rusiyası, istər sovetlər dönəmində Azərbaycanın tərkibində olub”. ZiM.Az xəbər verir ki, bunu qonşu ölkə Azərbaycanın deputatı Qənirə Paşayeva Parlamentdə çıxışı zamanı deyib. Onun sözlərinə görə, gürcülər bu məsələyə necə
MDB PAA DİMBİ Bakı filialı 16 may 2019-cu il tarixində Bakı şəhərində “Azərbaycan Respublikasının ictimai-siyasi həyatında QHT-lərin rolu” mövzusunda tədbir keçirmişdir. Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin deputatları Hikmət Məmmədov, Şahin İsmayılov, MDB PAA-da Azərbaycan
“İTV yarananda bu kanala İsmayıl Ömərov rəhbərlik etdi. O, burada çox yaxşı ənənə qoyub, sıfırdan televiziya yaradıb. İndiki rəhbərlik də bir qədər gücləndirib, öz baxışını tətbiq edib. Bizdə ənənə var, kimsə 15 il işləyir, həmin vəzifəyə başqası təyin olunan kimi deyirlər, köhnə problemlər həll
Gürcüstandakı milli məktəblərimiz üçün pedaqoji kadrlar əsasən də Azərbaycan dili və ədəbiyyatı üzrə çatışmır. Kadrlar ölkəmizdə də hazırlana bilər. Bunun üçün dövlət ali məktəblərimizin birinin nəzdində ixtisaslaşmış xüsusi fakultə formalaşdırmaq, ekspertlərin iştirakı ilə tədris proqramı işləmək
Milli Məclisin 19 fevral 2019-cu il tarixli plenar iclasında AZƏRBAYCAN MƏTBUAT ŞURASININ SƏDRİ, MİLLƏT VƏKİLİ, ƏFLATUN AMAŞOV "Azərbaycan Respublikasında dövlət dili haqqında" və "Reklam haqqında" Azərbaycan Respublikasının qanunlarında dəyişiklik edilməsi barədə, həmçinin "Telekommunikasiya
MDB PAA DİMBİ Bakı filialının direktoru Elman İmaməliyev və bu filialın müşaviri Gültəkin Əsgərova 12-13 fevral 2019-cu il tarixində MDB PAA DİMBİ və MDB İştirakçısı olan Dövlətlərin Gənclər Parlamentlərarası Asambleyasının təşkilatçılığı ilə Sankt-Peterburq şəhərində təşkil olunan “Gənc seçicilər